loading...

Cem Uzan: 2002'ye dönebilsem seçime başka partiden girerdim, AKP ana muhalefet olurdu

Paylaş
Sitene ekle
 • Published on May 9, 2018

 • Söyleşi: Onur Erem ve Efe Öç Fransa'dan sığınma hakkı alan ve Paris'te yaşayan iş adamı Cem Uzan, BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı. Bir gün Türkiye'ye dönmek istediğini söyleyen Uzan, siyasete önce 1999'da Doğru Yol Partisi'nden (DYP) girip dışişleri bakanı olmak ve Tansu Çiller'i cumhurbaşkanı yapmak istediğini, bu talebi reddedilince kendi partisini kurduğunu belirtti. Bugün 2002'ye dönme imkanı olsa, seçime birlikte girme teklifi getiren AKP, MHP veya DYP ile birlikte gireceğini anlatan Cem Uzan, seçime MHP veya DYP ile girmesi durumunda AKP'nin ana muhalefet partisi olarak kalacağını öne sürdü. Uzan, Türkiye'yi bir değişimin beklediğini, bu değişimde rol sahibi olmak istediğini söyledi ve ekledi: "Birilerinin dostluğunu kazanayım ki eskiden olduğu gibi birlikte hareket edelim." Cem Uzan'ın, 7 Mayıs'ta düzenlenen Genç Parti Kongresi öncesi sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle: ******** Küfür, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır. BBC Türkçe internet sayfası: http://www.bbc.co.uk/turkce Facebook: http://facebook.com/bbcturkceservisi Twitter: http://twitter.com/bbcturkce
 • Cem Uzan: 2002'ye dönebilsem seçime başka partiden girerdim, AKP ana muhalefet olurdu etiketleri

Yorumlar

 • Ali
  Ali 9 months ago

  çökmüş ya yazık adama

 • Hami Erkan
  Hami Erkan 9 months ago

  Yiğidi öldür ama hakkını ver helal olsun Cem Uzan

 • karga
  karga 9 months ago

  şu zekayı, deliliği ve cesareti görüyor musunuz?insana güven veriyor.

 • Seda Türksever
  Seda Türksever 9 months ago

  Yıl 2006-2007-2008

 • İsmail Bas
  İsmail Bas 9 months ago (edited)

  cem abi sen insanlara 1 lira mazot vermeyi vaad ettin insanlar mazota 5 lira vermeyi tercih etti bu insanlar zengin be abi

 • Ozan Uzun
  Ozan Uzun 9 months ago

  Vay bee o dönemleri hatırladım da şimdi ne konserler verdirmişti Cem Uzan :)) oy vermedim ama çok eğlenceli bi dönemdi bu adamın seçimlere girdiği dönem :)

 • Mehmet Kokala
  Mehmet Kokala 9 months ago (edited)

  Valla yalan olmasın. 6. Sınıfa gidiyordum. Bandırma ya gelmişti. Sayın Cem Uzan beyfendi. Bende küçüğüm. Mitingi olduğu yerden geçmeye çalışıyorum. Eve gidicem. Bi bağırış çağırış falan. Adamların arasında kaldım. Beni gördü Cem Uzan bey. Hemen ordaki insanlara bağırdı. Beni ezilmekten falan kurtardı. Elimi tuttu. Sevdi falan beni. Onunla bi 15-20saniye yürüdüm. Kalabalığın içinden çıktım. Dolmuşa gittim. O gün bugündür unutamam. Bu küçücük bi olay. Onu o zamanlar çook sevmeme neden olmuştu. Hatta bu olaydan sonra sokaklarda Cem uzan diye bağırarak gezerdim. Babamlar falanda kızardı. Dolandırıcı o diye. Şimdi olanları görünce. Babamlarda anladı neyin ne olduğunu. Benim o yaşta gördüğümü onlar göremedi. Şuan 27 yaşındayım. Hala da seviyorum. Bu çökmüş halini ve ağlarken görünce dayanamadım. Bende ağladım. İnşallah bir gün Türkiyeye dönersiniz ve sizinle tanışıp yüz yüze konuşma fırsatım olur. İnşallah yazdıklarımı da okursunuz.

 • Ahmet Yüksel
  Ahmet Yüksel 9 months ago

  Bu adamdaki ses tonlaması, el hareketleri, vurgular, heyecan, sesindeki iniş çıkışlar en kral artistte yok iddia ediyorum.

 • g u b a r h e a d
  g u b a r h e a d 9 months ago

  ey yüce yaradan bana fantastik bi hayat yaşattın

 • Murat Kazdal
  Murat Kazdal 9 months ago

  adama dolandırıcı diye kızıyorlardı. ulan adam amerikayı dolandırmıs türiyeye yatırım yapmıi.. ADAMIN HAKKINI YEDİLER BE..

 • Abdullah Yormaz
  Abdullah Yormaz 9 months ago (edited)

  Bu izlediğiniz adam Sabancılara: ''senin paran benim şirketimi almaya yetmez'' diyerek bu ülke de tek rest çeken adamdır. Ne yaptığı ne ettiği beni ilgilendirmez fakat çok büyük düşünen zeki bir adamdır kendileri. Şunu kimse aklından çıkarmasın, bu ülke de büyük düşünen adamları barındırmazlar, er ya da geç sindirirler.

 • Okan Kaya
  Okan Kaya 9 months ago

  başımızdaki dolandırıcılar iktidar olurken senin dolandırıcı etiketiyle sürgünde olman koyuyor be reis...

 • lebowskia
  lebowskia 9 months ago (edited)

  bu adamın Türkiye'deki diğer siyasetçilerden çok farklı, konuşmaları üslubu falan, cahil değil, ne konuştuğunu biliyor ve konuşuyor, diğerleriyle karşılaştırınca fark anlaşılıyor cidden. kaliteli bir adam, bir gün Türkiye'ye gelirse hiç düşünmeden oy veririm.

 • Taşkın Koç
  Taşkın Koç 9 months ago

  pringles lar yarım kaldı, toz deterjan bitti dön yiğidim.

 • Cemal Akgül
  Cemal Akgül 9 months ago

  şu adama yaptıkları bitirme operasyonunu 15 sene sonra fetöye yapamadılar

 • Asdf Asdf
  Asdf Asdf 9 months ago

  "Türkiye, benim... aşkım..."

 • Kübra Birgül
  Kübra Birgül 9 months ago

  Bi fena oldum izlerken ya adam nasıl dolmuş içten içe böyle bağırmak bir şeyler anlatmak istiyor ama tutuyor kendini gözlerinden okunuyor resmen :(

 • Gursel Pal
  Gursel Pal 9 months ago

  Allah herkesin yardımcısı olsun. Çökerttiler adamı be. Üzüldüm.

 • Tansel Yazıcı
  Tansel Yazıcı 9 months ago

  Okadar açık yürekli bir konuşma olmuşki tebrik ederim. Şu bir gerçekki bu adam paranın ne demek olduğunu ve nasıl kazanılıp kaybedildiğini varlıklı olan ailesinden bir ders usülü görmüş yani şimdiki siyaaetçiler gibi sonradan görme açlardan değil. Yaptığı yanlış dikkat edin kendi ülkesine değil dış ülkedeki sermaye ortaklarına yapılmış. Adamın güzel bir lafı var 30kişi üzerime birden gelince savunamdm kendimi diyor. Bazılarınız alay edebilir dalga geçebilir. fakat eğer bu adam bizim başımızda olsaydı şuanda biz çok daha çagdaş yenilikçi ve kaliteli bir toplum olurduk

 • şerit motorbike. tr
  şerit motorbike. tr 9 months ago

  O zamanlarda Cem bey kadar Türkiyeye yatırım yapan biri yok bunu bilen biliyor . Şimdikilerde isviçre bankalarına yatırım yapıyorlar . Herkesin düşüncesine saygı duyarım ama bu adam çok şeyleri değiştirebilirdi bence hala türkiye aşkı var adamda inşallah bir gün gelir . Bence çok samimi bir insan konuşmaları hiç değişmemiş mermi gibi .