loading...

Osmanlı İmparatorluğu Hiç Yıkılmasaydı?

Paylaş
Sitene ekle
 • Published on May 12, 2018

 • Osmanlı İmparatorluğu Hiç Yıkılmasaydı? Bu videoda; "Osmanlı İmparatorluğunun bilinmeyen sırlarını, Osmanlı'nın en geniş toprakları ve sınırlarını, Dünyaya olan etkisini ve Osmanlı'nın neden 21. yüzyıla uyum sağlayabilme potansiyelini" öğreneceksiniz. KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/MKi8tn MAX TV: https://www.youtube.com/user/MaxMacer... ve http://www.aslanmax.com Arabian_Nightfall (Doug Maxwell/Media Right Productions) Shattered Helium (Ender Güney) Discovery Cinematic Motivation Music Royalty Free (Ender Güney) Ender Güney'in Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCHEi... Önerdiğim Videolarım: Dünya Üzerindeki BÜTÜN TÜRK ÜLKELERİ Birleşip "TEK BİR ÜLKE" Olsaydı? (22 ÜLKE) ► https://www.youtube.com/watch?v=HgUXH... YOUTUBE EĞİTİMİM HAKKINDA BİLGİ VERDİĞİM VİDEO ► https://www.youtube.com/watch?v=LQzBS... YOUTUBE EĞİTİMİMİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN ► https://goo.gl/bxvtF5 GÜNEŞ 24 SAAT İçin YOK OLSAYDI? (Bilim-Kurgu Filmim) ► https://www.youtube.com/watch?v=7DUhX... 4. BOYUTA BAKIŞ ► https://www.youtube.com/watch?v=ojRo1... BENİ INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN ► https://goo.gl/tZtx1w Merhaba, ben Ruhi Çenet. Araştır, anla, yaşa ve paylaş felsefemle insanlara bilimi sevdiren ve onları düşündüren bilgi videoları üretiyorum. Genellikle haftada 1 video yüklediğim merak ve gizem dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın! Timelapse görüntüleri "timelapseworks"e aittir. İzlediğiniz için teşekkürler!
 • Osmanlı İmparatorluğu Hiç Yıkılmasaydı? etiketleri

Yorumlar

 • Ruhi Çenet Videoları

  Bu videoda mevcudu kurtarmaktan bahsetmiyoruz, en geniş sınırlarıyla tekrar bir Osmanlı İmparatorluğu kurulsaydı onu anlamaya çalışıyoruz. İyi seyirler.

 • Kuşunu Konuştur
  Kuşunu Konuştur 8 months ago (edited)

  Almanlar 2. dünya savaşını kazansaydı şuan ki dünya düzeni ve özellikle türkiyeye etkisi nasıl olurdu konulu bir video yapsan süper olurdu

 • 김애교Kim Aegyo
  김애교Kim Aegyo 8 months ago

  Savaşlar olmazdı kısmına pek katılamıyorum. Çünkü çok fazla etnik grup olması anlaşmazlıkların fazla çıkmasını ve içsel olarak savaşların olmasına yol açabilirdi. Terör artabilirdi ülkede. Tıpkı şuan ki Türkiye de farklı etnik grupların birbiriyle çatışması ülkeyi bölmeye çalışması veya terör yapması gibi. Hani insansın herkes her millet kendi adını taşıyan bir ülkesi olsun ister. Ama bu mümkün olmayınca arada sorunlar çıkabilir. Bunu şuan çok iyi görüyoruz zaten. Kısacası ben Barış falan olacağı ihtimalini pek yüksek görmüyorum.

 • Çiğköfte
  Çiğköfte 3 months ago

  Osmanlı döneminde yaşamak isterdim

 • RuthleSNinjA Tv
  RuthleSNinjA Tv 7 months ago

  Salaklar isyan çıkartıp Osmanlı Devleti’ni yıkılmasına sebep oldu ve şu an %90'nında savaş var ne haltınıza yaradı? +1

 • Aysegul Kayar
  Aysegul Kayar 6 months ago

  Eskiden dünyaya müslümanlar hükmederdi şimdi hristiyanlar

 • sa as
  sa as 1 month ago

  yalnız osmanlı avrupadan da toprak aldığı için avrupa birliğinin topraklarının küçülmesi gerekli.

 • Kadircan Kocadağ
  Kadircan Kocadağ 8 months ago

  Çin videosu telif yemiş lan

 • Kerem Bertan
  Kerem Bertan 8 months ago

  Video'nun sonunda ki bilgiler yanlış..Osmanlı'ya akıl vermeye kalkmayın..Osmanlı ırklara , dinlere baskı yapmayarak , asırlarca farklı milletlerden insanları bir arada tutmuştur..Bu başarıdır..Eleştirilicek bir şey değildir.

 • Muhammed Hüseyin Esin

  Adam sesiyle kazanıyor amq.

 • furkan genç
  furkan genç 9 months ago

  GURUR DUYULACAK BİR NESLİN EVLATLARIYIZ

 • NaSty KataNa
  NaSty KataNa 1 month ago (edited)

  DEVLET-İ ALİYYE-İ OSMANİYYE

 • Уолтер Шаблонски

  Azerbaycanın şimalı(indiki Azerbaycan) çox qısa müddet Osmanlı terkibinde olub.Şah Abbasın apardığı müharibelerle geri alınıb.

 • Lanet Gamer
  Lanet Gamer 8 months ago

  lan 20.000.000 km'2 değilmiydi ne ara 5.000.000 km'2 oldu :)

 • iBReT-i ALeM
  iBReT-i ALeM 6 months ago

  Allah ne eylerse Güzel eyler.. Allah murad etmedikce bir yaprak düsmez dalindan.. Hersey O' nun izniyle olur ve olmaz..

 • KARA KUTU
  KARA KUTU 9 months ago

  Osmanlı İmparatorluğunu günümüze uyarladıgımızda, o topraklarda yaşayan ülklerin toplam milli hasılalarını hesaplamak yanlış olur. Çünkü Osmanlının toprakları bugün Dünyanın 1 numaralı petrol üreticileri olan Irak Suudi Arabistan doğalgazda Katar gibi ülkeler olacaktı, bu petrol gücünü tek elde tuttuğunuz zaman katma degeri trilyon dolarlar civarında olacaktır. Osmanlı o petrol geliriyle hiç bir şey üretmese bile Amerika Çin seviyesinde bir ülke olurdu zaten

 • Cynic
  Cynic 8 months ago

  Amerikanın Osmanlıya kapitülasyon yaptığı bir antlaşması yoktur tarihi çarpıtma Ruhi. Yapılan ''Kapitülasyonlar'' Fas ve Berber ülkelerin Osmanlı bayrağı altında Amerikan kargo ve mühimmat gemilerini durdurup haraç istemesinden ibaret, böyle yasal bir belge hiç imzalanmadı. Ayrıca bu haraç olayları yüzünden gelip Osmanlı donanmasıyla savaştılar ve galip gelip Osmanlıya yaptırımlar uyguladılar. Sırf ülkemizi iyi gösterelim diye yalan yanlış bilgiler vermenin anlamı yok, yalanlar üzerinden tarih yapılmaz utanç duyulacak bir şey şu yaptığın, ama ülke cahil dolu olduğu için ne desen inanıyorlar bunun da farkındasın belli ki. Ben yine de uyarmış olayım, belki kör milliyetçi olmayanlar dediğimi gider araştırır.

 • Ozan Buran
  Ozan Buran 8 months ago (edited)

  Öf tüm osmanlıcılar toplanmış sizin amacınız ne ya salakmısınız siz padişahla yönetilmek nedir ya ne istiyosunuz siz rahat mı batıyo

 • mahmud əliyev
  mahmud əliyev 8 months ago

  ermənilər götdü

 • Kerem Mapper
  Kerem Mapper 8 months ago

  Ağzım Bir Karış Değil, Ay Ve Dünya Arasındaki Mesafe Kadar Açık Kaldı. Yani Güneş Sistemindeki Tüm Gezegenleri Yiyebilirdim :D