loading...

yabancıların gözünden türkiye

Paylaş
Sitene ekle
 • Published on Sep 11, 2018

 • dünyanın klişe oryantalist figürlerle tanıdığı türkiye; yıllardır yalnızca kapalıçarşı ve kebaptan ibaret bir resim. dili, kültürü, gelenekleri ve insanıyla türkiye kendini dünyaya nasıl ifade ediyor? türkiye’de yaşamak, bir yabancının gözünden neye benziyor? 140journos'tan “yabancıların gözünden türkiye“ 001f3a7istanbul (not constantinople) - nat simon 001f3a7chase - giorgio moroder 001f3a7pump original mix - valentino khan 001f3a7mario üsküdar'a gider iken - onur kerimov 001f3a7ekmek lucky - böbrek soundsystem 001f3a7doom city - king gizzard & the lizard wizard 001f3a7hoppipolla - sigur ros =================================== yeni 140journos videolarını kaçırmamak için linke tıklayarak abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/subscription_... ayrıca 140journos’u diğer mecralarda da takip etmek için: tüm haberler ve özel fotoğraf hikayeleri: https://140journos.com facebook: https://facebook.com/140journos twitter: https://twitter.com/140journos instagram: https://instagram.com/140journos spotify: https://open.spotify.com/user/140journos =================================== 140journos her gün, türkiye’de yaşanan gelişmeleri telefonunuza kadar getiriyor. günlük whatsapp yayınımıza ücretsiz abone olmak için: whatsapp’tan “140journos” yazın ve 0536 499 66 09 numaralı telefona gönderin veya linke tıklayın: https://api.whatsapp.com/send?phone=9... =================================== ◉ aktüel yayın: https://www.youtube.com/playlist?list... ◉ spot yayın: https://www.youtube.com/playlist?list... ◉ SO: https://www.youtube.com/playlist?list... =================================== 140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel videolar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. yeni gelişmeleri takip etmek için sosyal medya kanallarından abone olmayı unutmayın.
 • yabancıların gözünden türkiye etiketleri

Yorumlar

 • aa ben

 • Fransız adam ülkenin bug ını bulmuş , selamı aleyküm diyerek çözüyo olayları

 • Belçikalı kız da adana lehçesi var

 • En az 10k civarında maaş alıp rahatlıkla Moda'da yaşayabilen insanlar bunlar zaten. Sen bunlardan birini al Anadolu'da bir mühendis yap mesela, günde 12 saat çalıştırıp 2k da para tutuştur ellerine, bakalım o zaman düşünceleri ne yönde oluyor. Ya da al Antep'te bir büfe işletsinler, karşı dükkanda aynı büfeyi işleten Suriye'linin 3 katı vergi ödeyerek. Dil öğren, pratik yap. Ne ala. Bizim bunları yapmak için vaktimiz mi var? Aileden zengin olmayan bir Türk gencinin Moda'da ev tutabilmesi mümkün mü? Bu insanlar Uganda'da da yaşasalar memnun olacaklar zaten, zenginler için dünyanın tüm şehirleri, tüm toplumları şahanedir. Konuştuğunuz Suriyeli kız bile 3 dil biliyor farkındaysanız. Anaokulunda öğretmenlik yapan kıza altın falan vermişler ilk geldiğinde hahah :D Mecburi Doğu görevine gönderelim kendisini, bir hafta dayanabilecek mi bakalım? Gerçek Türkiye buysa bizim yaşadığımız yer neresi?

 • Bize de anlayış göstersin Suriyelileri sevmemek konusunda bu Suriyeli hanımablamız. İzmir de Alsancak Suriyeli doldu. Sağa sola laf atıyorlar. Ailemizle gidemez olduk. Nesin sevelim şimdi? Ne modernlikten ne insanlıktan anlıyorlar. Aralarından nohut tenceresindeki 1 parça et gibi modern çıkmışın. Tabiki de seni severiz. Mesele ırksal olsaydı seni de sevmezdik. Ama bak izlerken bile hiç önyargım oluşmadı sende. Demekki mesele etnik köken değil. Ülkeye yobaz daha fazla gelsin istemiyoruz. Zaten yeterince var. Fazlasıyla baş edemeyiz. Şort giydi diye tekme atan sayısı 2 ye katlansın istemiyoruz olay bu.

 • Türkiye eğer başka ülkenin vatandaşıysanız güzel bir ülke .

 • Ahh be ablacım Moda diyorsun. Git bakalım Bağcılar, Esenyurt gibi ilçelere. Sonra bir video daha çekilsin :D

 • Okumuş,modernleşmiş Suriyeliler Türkiye'de değil Avrupa'da.Bize de nerde yobaz medeniyet görmemiş suriyeli varsa hepsini kakaladılar haliyle sevmeyiz suriyelileri.Sorun etnik köken değil yani ablacım sorun eğitimsiz ve yaşadığımız toprakların kültürüne,seviyesine ayak uyduramayan insanlar.Ülkemiz de yeterince beyni gelişmemiş insan varken birde bu suriyeliler combo oldular.Ülkemizden gidin,sizi burada istemiyoruz.

 • insan denen varlık, hep farklıyı arzular. farklılık hep çekici gelir. farklılık heyecan yaratır. farklılık anlaşılmaz olduğu için tam olarak kavranamaz. avrupa'nın iyi ülkelerine gezmeye giden yurttaşlarımız nasıl "adamların memleketine bak" diyorlarsa, bizim ülkemize gelen yabancılar da "ne kadar güzel ve değişik bir memleket" diyorlar. bu durum işte tamamiyle farklılığın insan üzerinde yarattığı etkiden kaynaklanıyor.

 • Değerli 140journos ekibi Türkiyede Üniversite hakkında da bir belgesel yapabilir misiniz ?

 • Suriyelinin kısmını skipledim.. Şunun neresi anlaşılamıyor anlayamıyorum.. Suriyelilerin istenmemesinin neden ırkçılık değildir..! ingiliz, amerikalı, ukraynalı her ne ırk olursa olsun 2 sene içinde 4 milyon kişi ülkeye kontrolsüz girer, vergisiz denetimsiz iş kollarına dahil olur, ülkeye ''bir yabancı'' olarak katma değeri yüksek birşey vermez, ülkenin temel kurucu ilkeleri hakkında hiçbir fikre sahip olmazsa ben o insanları isteyemem arkadaş.. bu uzun süre düzeltilmezse o vatandaşlara soğuk bakarım.. Baktım olmuyor oy moy at-mam.. !( bu kısım da ülkenin sıçtığı kısımdır..)

 • Korelileri Çinli zannedip saldırmaları o kadar kültürsüzlük ve cahillik göstergesi ki bir şey diyemiyorum. Kim bilir o olaydan sonra ne düşündüler türkiyedeki çoğu insan hakkında, gerçekten aptallık.

 • Turist geliyo taksiye biniyor 50 tl lik yola 500 tl ödüyor turist de bir daha gelmek istemiyo Türkiyeye şimdi bu taksicilere ne yapmak lazım sikinden tavana assak yeridir amk

 • Yahu doğduğum İstanbul 'un ilçesinde azınlık gibi hissediyorum kendimi Türkçe tabela kalmadı herşey Arapça... Niye sevilmiyor acaba Suriyeliler... Gerçekten hayret ediyor insan...

 • Kanıma dokunuyor aga bir yabancının burada krallar gibi yaşaması ve benim ömrümün , gençliğimin geçim sıkıntısıyla geçmesi ...

 • Bizim Suriyelilerle bir problemimiz yok. Biz sadece milyonlarca mülteciyi beslemek istemiyoruz. Türkiye zaten tarimda, sanayide kendine yeten refah düzeyi yüksek bir ülke değilken hiçbir ekonomik siyasi çıkarımız olmadan onları ağirliyoruz. Üstüne kamplarda multeciler sevişerek çoğalmaya devam ediyorlar ve mülteci olmayı ülkelerinin ve kendilerinin düştüğü durumu dert edinmiyorlar. Hümanist olacağız diye diye bir gün bizler de mülteci durumuna düşmeyiz umarım.

 • videoya gel. Avrupa da amerika da tutunamayan belki de orada dışlanan dangalakların türkiye güzellemesi. adam diyor ki olmadığım halde öğretmenim dedim fransız olduğum için aldılar. ulan mq çocukları siz öğretmen olabilmek için nelerden geçmek zorundasınız bir düşünün. kadın yarım yamalak türkçesiyle ana sınıfı çocuklarını eğitiyormuş. peki konuşurken sizden cambridge oxford grameri isteyen bu adamlar ne oluyorda bunları alıyor. bu salaklar taylandda hindistanda filan yaşayan, güçsüz çoğunlukla ülkesindeki sistem tarafından dışlanmış mal tiplemelerin tr versiyonu. bu ülke varya gıcık amına koyim gıcık bir toplum bu. tarafsız ve yararsız videonuzu sikim amına koyim

 • Biraz ofansif bir yorum olacak ama burada ki şef dışında diğerleri kendi ülkelerinde bir bok olamamış tiplerin ta kendileridir.Bunların cidden Türkiye yi seveni çok azdır.Sadece ana dilleri İngilizce veya diğer popüler yabancı dillerden biri olduğu için burada öğretmenlik,bakıcılık tarzı işlerde tutunmaya çalışırlar.Tutunanları, bir düzene sahip olanları veya evlenenleri de kolay kolay bırakıp gidemezler çünkü buradan oraya götürecekleri hiçbir şeyleri yok.Yıllar geçtikçe buraya iyice mahkum oluyorlar.Ondan sonra videoya çıkıp yok şöyle yok böyle ben çok seviyorum ediyorum diye yalan konuşuyorlar.Cebine çok yüklü bir para koy ilk alacağı şey uçak biletidir.

 • Geçen gün haberlerde gördüm Türkiye'ye göç ettiklerinden beri yeni doğmuş suriyeli bebek sayısı 350.000 başımdan aşağı kaynar sular döküldü, ne zaman geldiniz? ne ara bu kadar çiftleştiniz? bu zamanı nereden buldunuz? hayret!! ülkeleri yıkılmış, dağılmış ve savaş halindeyken bunların tek derdi hamam böceği gibi çoğalmak, bu kadar rahat ve kaygısız olunmaz arkadaş! biz 30 yaşına gelmişiz ülke kriz durumunda iken bırak bu hayata çocuk getirmeyi acaba evlensek mi diye bin kere düşünüyoruz.. bu kadar düşüncesizlik, bu kadar duyarsızlık, bu kadar kaygısızlık ve böyle bir adalet olamaz?

 • Bizi arap zannediyorlar bazılarının sayesinde